تفاوت تلویزیون الجی و سونی

تفاوت تلویزیون الجی و سونی

تفاوت تلویزیون الجی و سونی

یکی از خرید های تقریبا سختی که این روزها فراگیر شده است ، خرید تلویزیون و سایر لوازم خانگی بزرگ و بالا قیمت منزل است . تلویزیون به عنوان مرکز سرگرمی در خانه می تواند انواع امکانات و قابلیت های متنوع و کاربردی نظیر قابلیت اتصال به اینترنت و قابلیت پخش سه بعدی و … را داشته باشد . یا اینکه یک تلویزیون ساده و معمولی باشد و تنها برای پخش شدن تصاویر و فیلم مورد استفاده قرار گیرد .

اما موضوع اصلی در خرید تلویزیون این است که آیا لازم است تلویزیونی با این همه امکانات متنوع خرید ، یا به یک تلویزیون ساده بسنده کرد ! جواب این سوال بسیار ساده است و تنها به سلیقه و علایق خودتان برمی گردد ، اما وظیفه ی اصلی و دو عنصر مهم در کیفیت تلویزیون ، صدا و تصویر تلویزیون است .

اگر تلویزیونی دارای کیفیت ۴k باشد و مجهز به سیستم صوتی همه جانبه و پرقدرتی باشد به عنوان یک تلویزیون خوب معرفی می شود ؛ اما اگر تلویزیونی امکانات یک تلویزیون بالا رده نظیر اتصال به اینترنت و مجهز به مرورگر اینترنت و.. را داشته باشد ، به عنوان یک تلویزیون بالارده شناخته می شود .

به غیر از این بحث ، یکی از مهم ترین سوالاتی که در زمینه ی خرید تلویزیون از سوی خریداران از ما می شود، این است که چه تلویزیونی و از چه برندی بخریم ! آیا تلویزیونی سونی sony بخریم یا تلویزیون ال جی lg یا تلویزیون سامسونگ Samsung!!!  واقعیت این است که هیچ از تلویزیون های سونی و ال جی و سامسونگ بر هم برتری ندارند و تنها در فناوری های استفاده شده و طراحی است که با هم اختلاف دارند .اما همه چیز به نیاز شما و انتظاری که از یک تلویزیون دارید برمی گردد . پس از اینکه نیاز هایتان را دسته بندی کردید و در اخر به این نتیجه رسیدید که چه نوع تلویزیونی مد نظر شماست می توانید در بین مدل های پیشنهادی یکی را انتخاب نمایید .

 تلویزیون های برند ال جی و سونی را میتوان از سه وجه مقایسه کرد :

  • کیفیت تصویر
  • کارایی و اپشن ها و خصوصیات بیشتر
  • تکنولوژی های بکار رفته در ساخت محصول

طراحی تلویزیون سونی و ال جی

یکی دیگر از موضوع هایی که در تلویزیون سونی و تلویزیون ال جی متفاوت به نظر می رسد ، طراحی و ساختار تلویزیون می باشد . سونی در تلویزیون های هم رده و هم سری اش از یک طراحی ثابت بهره برده است که بدون توجه به برند حک شده بر روی پایه ، می توان تعلقش را به شرمت معتبر سونی تشخیص داد . پایه های به کار رفته در سری تلویزیون های X9000E و X8500E مشابه هم هستند که مسولیت سنگین زیبایی تلویزیون را عهده دار شده اند ، این پایه ها ی شکیل به همراه قاب نازک و باریکی که اطراف نمایشگر را فراگرفته است ترکیب جدیدی از جذابیت را به رخ می کشد .

اما سونی در تلویزیون های سری ۹ مانند X9330D از طراحی متفاوت تری استفاده کرده است که خوش سلیقگی و خوش ذوقی طراحان سونی را می رساند ، پایه هایی بسیار متفاوت و زیبا کاری کرده اند که این تلویزیون سونی مانند یک اثر هنری مورد استقبال قرار گیرد .

نتیجه گیری مقایسه تلویزیون سونی با ال جی

  • اگر علاقه زیادی به اینترنت و استفاده از امکانات تلویزیون هوشمند خود دارید مناسب ترین گزینه برای شما اول ال جی و بعد سونی خواهد بود.
  • تلویزیون های ال جی دارای کنترل جادویی هستند و کارایی های زیادی دارد اما در حال حاضر تلویزیون های سونی موجود در بازار فاقد کنترل جادویی هستند. البته کنترل صوتی به کار برده شده در کنترل جادویی بیشتر یک سرگرمی است و زیاد روی اون حساب نکنید.
  • توجه داشته باشید که مقایسه باید بین یک رده از تلویزیون ها انجام شود یعنی اینکه شما نمی توانید سری ۹ سونی رو با سری ۷ ال جی مقایسه کنید و نتیجه بگیرید که سونی بهتر است .
  • تلویزیون های هوشمند کارایی های بیشتری دارند و سرگرمی های بیشتری را برای شما فراهم می کنند و اسمارت بودن در اینده ای نزدیک به یک استاندارد در تلویزیون ها تبدیل می شود.
  • سایز تلویزیون را متناسب با فضایی که در اختیار دارید و با توجه به فاصله تان تا صفحه نمایش تلویزیون انتخاب کنید .
  • ویژگی سه بعدی از تلویزیون های جدید حذف شده و همچنین مضر است و کاربرد چندانی هم ندارد.

برای خرید لوازم خانگی اقساطی از فروشگاه ما به صفحه فروش اقساطی لوازم خانگی بدون سود و بهره در مشهد مراجعه نمایید

درباره نویسنده

bmvadmin

Theme Settings